Vrijdag 20 juni stond er iets bijzonders op het programma bij de Marijkeschool in Axel. Gewichtsconsulent en specialist Kind & Voeding Kim van Kerkhoven verzorgde daar een smaakles boordevol gezonde hapjes én met een primeur: voor het eerst werden de speciale kindermessen ingezet.
Kim:
“Het was echt een enorm succes! De kinderen vonden het geweldig om zelf aan de slag te mogen met de messen. Niet alleen konden ze veilig en zelfstandig werken, maar ze leerden ook meteen de juiste snijtechniek en motoriek.”
Tijdens de les maakten de kinderen samen kleine, gezonde hapjes. Het absolute hoogtepunt? Hun eigen smoothie samenstellen én zelf de ingrediënten voorsnijden. Zo leerden ze spelenderwijs welke groenten en fruit je allemaal in een smoothie kunt gebruiken en hoe je die handig en veilig kunt snijden.
Kim kijkt enthousiast terug:
“Dit is echt een aanwinst voor mijn smaaklessen. De kinderen waren betrokken, enthousiast en trots op hun eigen creaties. Het maakt voedseleducatie tastbaar én leuk.”
Dankzij de bijdrage van Jong Leren Eten Zeeland kon Kim de kindermessen aanschaffen en inzetten tijdens haar lessen. Een mooi voorbeeld van hoe praktische middelen het verschil maken in voedseleducatie.
Waarom is dit belangrijk?
Kinderen leren zo van jongs af aan om zelf gezonde keuzes te maken en ontwikkelen belangrijke kook- en snijvaardigheden. Niet alleen goed voor nu, maar ook voor later. Want kinderen die weten hoe je gezonde gerechten bereidt, grijpen minder snel naar ongezonde alternatieven.
Wil jij als smaaklesgever, moestuincoach of kooktrainer ook aan de slag met kookworkshops of smaaklessen? Neem contact op met Jong Leren Eten Zeeland en ontdek de mogelijkheden!
Samen maken we Zeeland voedselvaardig!
![]() |